Takmer 80 detí z našej školy začalo nový rok lyžiarskym výcvikom. V rozprávkovo zasneženom stredisku SKI Brezovica na Orave strávili nezabudnuteľné chvíle na lyžiach i mimo nich. Vďaka svojim inštruktorom začiatočníci úspešne zvládli základy lyžovania a pokročilí lyžiari zas zdokonalili svoju techniku. Z Oravy si priniesli kopec zážitkov nielen zo svahu, ale i z akcií, ktoré zažili po lyžovaní. Obdiv a vďaka patrí nielen všetkým lyžiarom, ale aj tým, ktorí sa na úspešnom výcviku podieľali.
Povedali deti:
„Najlepší zážitok bolo lyžovanie na čerstvom bielom snehu a upravenom svahu. No ešte lepšie bolo, keď sme sa všetci zišli a trávili spolu svoj voľný čas. Vytvorili sme dobrý kolektív a z toho som mala veľkú radosť.“

„ Bola tam super lyžovačka, na svahu sme boli sami. Snehu bolo veľa. Kopec bol vždy dobre upravený. Tí, čo nevedeli lyžovať, sa naučili tak dobre, že zvládli zlyžovať ten veľký kopec. Chata bola veľmi pekná. Kolektív bol super. Zabavili sme sa všetci spolu – siedmaci aj deviataci.“

„Najviac sa mi na lyžiarskom páčilo, že sme spravili dobrý kolektív.“

„Všetci sme tam spolupracovali a pomáhali si. Nelyžiari sa naučili lyžovať a lyžiari sa zlepšili. Telefóny nám nechýbali.“

„Na lyžaráku bolo úžasne. Boli sme úžasný kolektív. Večer sme hrali biliard a stolný tenis. Ubytovanie bolo krásne a veľmi dobre tam varili. Boli sme aj v bazéne a saune. Po celý týždeň som sa ani raz nenudila. Strašne rýchlo to ubehlo. Natrafila som na skvelú triedu a skvelý kolektív a chalani sú k nám veľmi milí.“

„Najlepšie bolo, keď sme vyšli prvýkrát na veľký svah a zišli sme ho celý. Výborní boli aj učitelia a sranda bola aj v bazéne, v ktorom sme sa vybláznili a uvoľnili.“

„Som rada, že my, nelyžiari, sme sa naučili lyžovať a každý zlyžoval veľký svah. Super pocit bol, keď ma ťahala nahor poma, pretože som sa predtým nikdy na niečom takom neviezla. Vzájomne sme sa všetci podporovali, aby sme zlyžovali ten veľký svah.“

Lyžiari z III.ZŠ