Vytlačiť

Slovenské národné múzeum a Národní muzeum vytvorili v rámci spoločnej Česko-slovenskej a Slovensko-českej výstavy jedinečný súťažný vzdelávací projekt

100 rokov Československa v našej škole
Rozprávame rodinné príbehy.

Žiaci vyše dvoch mesiacov hľadali v rodine alebo u známych zaujímavé predmety z obdobia Československa a prostredníctvom medzigeneračných rozhovorov s pamätníkmi odhaľovali ich príbehy a zážitky, aby sa dozvedeli ako sa vtedy žilo. Výsledky svojho bádania potom predstavili na hodinách dejepisu a na malej školskej výstave.

Z ohlasov zúčastnených:
... táto výstava ma zblížila s mojím dedom a dozvedel som sa veľa zaujímavého o ČSSR (Damian)
...teraz aspoň viem ako prebiehala spartakiáda (Aneta)
...vďaka súťaži som prežila krásne rodinné chvíle pri krbe a rozprávali sme sa viac ako inokedy, naša trieda sa stala jedným „železným prútom“, boli sme ako kolektív, ktorý išiel za jedným cieľom (Lenka)
...páčilo sa mi, že sme si spolu s rodičmi sadli, rozprávali sa a pri ich zábavných historkách som sa aj zasmiala (Barbora)
...keď som sa spýtal svojej mamy, tak mi toho porozprávala až mi bolo do plaču (Juraj)
... zábava bola , keď sme sa rozprávali a hľadali po dome predmety (Martin)
... vojenská knižka bola zaujímavá, zaujala ma aj základná vojenská služba a aké to bolo vtedy disciplinované (Dárius)
... dobré bolo, že som sa rozprával s rodinou a zisťoval ako žili napríklad v mojom veku (Adam) dozvedel som sa veľa nového- čo v tej dobe počúvali, akú tašku nosili do školy (Tomáš)
... projekt sa mi páčil, dozvedel som sa ako to chodilo v škole, s akými hračkami sa rodičia hrávali a čo robili vo voľnom čase (Jakub)
...z našej výstavy som bol milo prekvapený, mali sme veľa krásnych vecí vystavených v triede a chodili sa na to pozerať žiaci aj učitelia (Vladimír)
...všetky predmety sme dali dokopy a všetci sme spolupracovali (Gabriela)

rozprávali a vystavovali žiaci 9.A a 9.C